Stay Strong 1.část

27. dubna 2012 v 18:16 | Dizzie |  Stay Strong
"Andy pohni příjdeme pozdě do školy." Zakřičela Alexna Andy, která byla zavřená v koupelně.
"Vždyť už jdu!" Ozvalo se tlumeně zpoza dveří. V tom se rozletěly dveře koupelny a vylítla z nich už upravená Andy. Měla namalované oči řasenkou a fialovými stíny jako každé ráno. Alex stačí jen ta řasenka.

"Al dneska na mě po škole nečekej, jdu za Patrickem.." Alex se zarazila jen co slyšela pojem 'Al' nesnášela, když jí tak Andy říkala.
"Už několikrát jsem ti říkala ať mi neříkáš Al!"
"No jo pořád..A slyšela jsi co jsem říkala o tom Patrickovi?"
"Jo jasně v pohodě dneska stejně jdu se Sam do města.." Andy se ještě malovala rty před mikrovlnkou, ale Georgia ji už tahala za rukáv, aby vůbec stihly autobus. Museli ho ještě dobíhat, protože Andy si nemohla vybrat v jakých půjde botách.
"Máš štěstí, že jsme to stihly.." Alex bylo lehké vykolejit a Andy se o povedlo skoro vždy..
"Ale stihly jsme to, tak nebuď sarkastická..ZASE!" Andy s ní už ztrácela trpělivost, takže se hádali skoro každé ráno.
Každá chodí do jiné třídy, takže se před školou rozejdou a vydají se svým směrem. Alex šla do své třídy ve druhém patře, zatímco Andy šla do třídy v přízemí.
"Ahoj Ryene." Pozdravila Alex svého nejlepšího kamaráda a zároveň souseda v lavici.
"Ahoj." Usmál se Ryan. Alex si připravila na hodinu a povídala si s Ryenem.
Andy šla do své třídy s nechutí. Musela sedět s Clair. Clair při hodinách nedává pozor a piluje si svoje dlouhé nehty. Dělá to naschvál, protože ví, že Andy ten zvuk přímmo nesnáší.
"Ach škoda, že si tu myslela jsem si, že budu mít v lavici aspoň jeden den klid!" Uchechtla se Clair, když viděla jak se Andy blíží ke své lavici.
"Též lituju, že nemám třeba zápal plic." Řekla sarkasticky Andy a sedla si na své místo u okna. Pozorovala slunce, které pálilo už od rána. Nemohla se dočkat až půjde na rande s Patrickem.
"Ahoj zlato je mi to moc líto, ale dnes nemůžu..Máme trénink..I'm so sorry..
Přečetla si SMSku, která ji při hodině přišla a byla zklamaná. Zklamaná protože Patrick zrušil jedinou věc, na kterou se dneska těšila.
Škola uběhla celkem rychle. Alex dostala jen jednu poznámku a to za to, že se pohádala s učitelem dějepisu za výměnu názorů. Andy dnes proklouzla bez jakéhokoliv testu, zkoušení, poznámky. Dnes měla štěstí, až na to s Patrickem. Tak hrozně jí to štvalo..
"Sam tak kam půjdeme?" Zaptala se Alex své kamarádky, když stály na náměstí.
"Co třeba do naší oblíbené kavárny?" Zeptala se Sam a doufala, že Alex poví ano.
"Hm jo bezva nápad." Usmála se Alex a Sam už ji vedla dovnitř. Usedly ke svému oblíbenému stolu a objednali si Latté. Pomalu upíjeli a bavily se o maličkostech. O prázdninách. Budoucnosti. Najednou Alex začal hrát mobil .
"Ano mami?"
"Ahoj zlatíčko, přijď prosím domů musím si s vámi promluvit."
"Dobře hned jsem tam." Řekla a zavěsila.
"Sam musím jít máma si chce promluvit." Sam trochu ze smutněla, ale věděla, že jí kamarádka vynahradí. Rozloučily se a Alex se vydala směrem domů. ..
Andy už na ni čekala v obýváku i s mámou.
"No mami, tak co jsi chtěla?" zeptala se Alex, když si sundávala žluté boty.
"Holky dostala jsem pracovní nabídku na režírování filmu v Anglii.."
"A kvůli tomu si s námi chtěla mluvit? Jo mami v poho a jak dlouho tu teda budeme sami?" Zeptala se Andy a podepřala si hlavu rukou.
"No o to jde…Vy jedete semnou a budete u svého strýce Paula."
"Cože?! Proč?" Vyhrkly ze sebe stejně.
"No třeba, protože když jsem byla ve Francii vy jste zdemolovali dům?!"
"Ale…" Nestihla dopovědět Alex..
"Žádné ale! Běžte si zabalit, pak se půjdete rozloučit s kamarády a zítra v šest odjíždíme na letiště.
Neochotně se vydali po schodech do svých pokojů. Každá si dala zležet na třísknutí dveří, jako projev naštvanosti. Máma se na to dole v kuchyni jen uchechtla.
"Ahoj Sam za deset minut na náměstí napiš i Ryanovi…A." Alex klikla na tlačítko odeslat a rychle seběhla dolů po schodech..
Andy se pro změnu rozhodla překvapit svého kluka u něj doma. Bylo už dost hodin, takže trénink by mu měl skončit.
"Zlato jsi tu?!" Ozvala se Andy v chodbě jejjich domu. Bylo otevřeno.
Dolů seběhl Patrick jen v boxerkách. "Puso co tuděláš?" Byl nesvůj a Andy na něm poznala, že se něco děje, ale než stihla něco říct vyšla z jeho pokoje Clair jen v Patrickově tričku. Andy si snažila zachovat klidnou hlavu, ale nezmohla se na slovo. Patrickovi Vlepila facku. Silnou facku. Otočila se na potpatku a mířila si to rovnou za Rosie…
Alex se velmi těžko loučila se svými nejlepšími příteli. Se svou druhou rodinou. Ale nic jiného ji nezbývalo, protože máma jim už nevěří..
"Užij si to tam." Sam ji silně objala a mluvila do jejích hnědých vlasů.
"Budete mi oba chybět." To už byl v jejich objetí uvězněný i Ryan.
"Budeme si volat. Slib mi to.." Sam byla citlivé povahy a těžko se jí snášelo, že jí kamarádka opouští. Ikdyž jen na pár měsíců.
"Slibuju. No už budu muset jít..Zítra vstáváme brzy." Naposledy je objala a když ušla pár kroků ještě se otočila a zamávala....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama