Stay Strong 2.část

27. dubna 2012 v 19:05 | Dizzie |  Stay Strong
Ráno Andy zazvonil budík přesně ve čtyři. Rozhodla se odebrat do kuchyně na snídani. V kuchyni už stála máma a popíjela kafe. U toho si četla nějaké noviny. Andy udivovalo, kde vzala v tuhle dobu noviny, ale neřešila to.

"Ahoj broučku. Vyspala jsi se pořádně?" Usmála se na ni mamka, když odvrátila zrak od stránek černobílých novin.
"No jo, ale ještě bych si nejradši pospala." Zívla si a do toho se protáhla.
"Vyspíš se v letadle a nebo u Paula. A teď jdi ještě vzbudit Alex." Odsrkla kafe. Andy převrátila očima a odploužila se schodami na horu. Před dveřmi Alexiného 'království' se zarazila. Měla tušení, že ji bude budit dlouho.. Nadechla se a zaklepala. Slyšela jenom nějaké zabroukání. Otevřela si a viděla Alex rozvalenou na posteli, s odkrytou nouhou. Možná ji z pusy kape i slina, ale rozhodla se to moc neprohlížet.
"Alex vstávej.. Za chvíli musíme jít." Zahučela Andy do Alexinýho ucha. Alex si přikryla polštář hlavou a začala něco mumlat. Andy do ní teda šťouchla.
"VSTÁVEJ!" Zakřičela a Alex spadla z postele.
"Banebože vždyť už jdu!" Hodila na sestru jeden vražedný pohled a vydala se do své koupelny. Andy udělala to samé.
Alex nevěděla co na sebe, což se jí často nestává. Ale teď chtěla něco pohodlného, ale i něco co se jí líbí. Nakonec si vybrala modré kraťasy, barmanské triko a sako. Jelikož se zapoměla na malovat musela znovu vrátit do koupelny.
Andy s vybíráním oblečení problém neměla. Připravila si ho už včera, hned potom co se vrátila domů, když ji ten kretén zlomil srdce. Srdce, které bylo jeho. Nechtěla na to myslet, tak zahnala myšlenky muzikou. Ano ona sama neví proč, ale každé ráno když si čistí zuby má u toho puštěné písničky. Namalovala se jen řasenkou (stíny používala jen kvůli Patrickovi) a rty přetřela leskem. V pokoji už měla pověsené na ramínku tričko bez ramínek, světlé kalhoty, modré sáčko. Doladila to nějakými doplňkami.
"Tak holky pojďte taxík nás už čeká!" Ozvalo se zdola a holky se pomalu dostavily dolů. Mamka je objala a vystrčila je ze dveří. Zamkla a klíček hodila do kabelky. Když se otičila holky už seděli v taxíku.
V letištní hale bylo plno lidí a Alex byla šťastná, když si našla místo k sezení. Andy si jen povzdechla a opřela se o její sedátko. Jejich máma se zakecala s nějakou její kamarádkou. Přišla až když ohlásili jejich let.
Když si zapínali pásy jejich máma neztratila nadšení.
"Jste tak natěšení jako já?"
"Jsme úplně odvázaný!" Ironie v hlasu Alex nechyběla. Radši si nasadila sluchátka a hlavu opřela o opěrátko.
Andy se rozhodla, že si bude číst. Na letišti nakoupila plno časopisů a novin. Jejich máma něco dělala na tabletu..
Alex po pár minutách usnula a nevnímala nic kolem sebe ,Andy si prohlížela časopisy a když jí to už nebavilo, rozhodla se, že zkusí taky usnout a to se jí i po pár minutách podařilo…
"Holky vstávejte už budeme přistávat." Usmála se na ně mamka. Holky si promnuly oči a rozhlédly se kolem. " Na letiště pro nás přijede Paul.. Budete u něj. Nebude vám to vadit?" Stále s úsměvem na rtech.
"Ne v pohodě." Ozvala se s ospaleckým hlasem Andy. Alex si pro sebe zase něco zamumlala, ale nikdo její poznámky neposlouchal.
Když vystoupily z letadla uviděli Paula. Byl jejich matce podobný.. no docela.
"Holky! Tak rád vás vidím." Usmál se Paul a šťípnul Alex do tváře jako to dělá jejich babička.
"Taky tě rádi vidíme… Takže nebude vadit, když budou holky u tebe?" Zeptala se mamka a stále si Paula přeměřovala.
"No a jak to budou mít se školou?" Zajímal se Paul a holky protočily panenkami.
"No učení si vzaly sebou, takže teď budou muset mít domácí studium." Paul už to dál nerozebíral, vzal jim tašky a dovedl je k autu.
Cesta netrvala dlouho.. Asi tak 20 minut. Jejich máma vystoupila někde za letištěm, že si prý musí ještě něco vyřídit kvůli tomu filmu. Holky věděli, že na ně nebude mít vůbec žádný čas.
"Andy, Alex doufám, že vám nebude vadit, když pojedu něco zařídit. Kluci z tý skupiny budou natáčet videoklip a já to musím všechno oběhat a tak… no bude vás hlídat Liam." Usmál se Paul nejistě do zpětného zrcátka.
"Jasně v pohodě, ale proč nám bude muset dělat chůvu?" Alex nahodila vážnou tvář a Andy se tomu musela zasmát.
"Vaše máma mi vyprávěla co jste všechno provedli, takže jsem vybral nejzodpovědnějšího ze skupiny." Alex si jen odfrkla a dál se věnovala sledování krajiny stejně jako Andy.
Doma (U Paula)
"Jsme tu máte ty dva pokoje vedle sebe." Paul je dovedl ke dvoum pokojům. Pak zazvonil zvoneček.
"Ahoj Liame jsem rád, že jsi tu a doufám že to zvládneš. Věřím ti." Bylo slyšet ze zdola. Alex neměla chuť trávit čas s nějakým Liamem..
"Už jdu mějte se!" Zakřičel Paul a pak bylo slyšet jen bouchnutí dveřmi. Alex s Andy se nejistě vypravily dolů kde si poklepával nohou již zmíněný Liam.
"Ahoj ty budeš Liam." Usmála se Andy a napřáhla k němu ruku. On si je obě začal srovnávat připadali mu tak… tak stejné, jenže ještě nepoznal jejich povahy. "Já jsem Andy."
"Těší mě Andy.. Můžu mít jednu otázku?"
"Ale jo jasně ptej se." Stále se usmívala jako smyslů zbavená.
"Jak mám rozeznat tebe a…?" Schválně se zamyslel, aby mu jedna z nich řekla to druhé jméno.
"Alex." Odfrkla Alex a zkřižila ruce na prsa.
"No vzhledově asi moc ne, ale povahově jsme asi trochu jiné." Teď to už nebyl sebevědomí úsměv jako předtím, nýbrž úsměv, který vypadal nejistě.
"No a nechtěli byste menší prohlídku po Londýně?" Zeptal se Liam a pořád si je měřil.
"Jo to by bylo super!" Vyhrkla Alex a Andy v jejích očích vyděla, že dostala nápad, kterým se zase dostane do problému.
"Tak my se půjdeme jenom převléct a osprchovat. Přece jenom v tohle jsme byli celou dobu v letadle." Usmála se Andy a obě už zmizely v koupelnách.
Andy si to nemohla odpustit a i přesto, že ji včera někdo zlomil srdce ,se snažila o co 'nejvýraznější look'. Zvolila si sukni, aby byli vidět její dlouhé opálené nohy, bílé tílko a boty na podpatku. Jemně se přelíčila a vyrazila dolů, kde na ni už čekala Alex s Liamem. Alex na sobě měla normální džíny a tílko.
"Tak už můžeme.. Musím si zapamatovat co která máte na sobě, abych vás rozeznal." Zazubil se Liam.
Alex 'nenápadně' zakroutila očima a Andy se jen tupě usmívala. Alex se s Liamem náramně nudila, ven chtěla jít jen prtoto, že se chce od nich nenápadně odrthnou a jak je u alex zvykem vyvést nějakou pitomost. Takže, když Andy přemluvila Liama na zmrzlinu, Alex se mezizím rozhodla, že najde nějaký tetovací salón. Věděla, že to musí mít na místě, kde to nikdo nenajde. Nechala si za ucho vyvtetovat takový malý znak. Vlasy v culíku nenosí.. Většinou, takže to nikdo pokud to ona nebude chtít nenajde.
Andy si pokojně vychutnávala zmrzlinu a potom všimla, že její dvojče chybí.
"Liame? Asi máme problém.."
"Hm jakej?" Liam se odtrhl od zmrzliny a pozorně poslouchal.
"Alex tu není!"
"Coooože?! Panebože Paul mě zabije."
"Musíme jí najít."
"Mám zavolat klukům? Pomohli by."
"Dobře aspoň nás bude víc." Andy panikařila. Kousala si nehty a poklepávala nohou.
Když si Alex prohlížela svoje nové tetování v zrcadle, byla unešená.
"Páni moc děkuju.." Řekla a usmála se na potetovaného muže, který vyměňoval jehli. Zaplatila a vydala se vyhledat Liama a Andy.
Když kluci přišli Liam je rychle představil.
"Kluci tohle je Andy. Andy tohle je Harry, Niall, Zayn a Louis." Ukazoval na kluky.
"Těší nás." Odpověděli sborově. Andy jim jen kývla.
"No, ale máme takovej menší problém.." zamyslel se Liam. "Já jsem ztratil její sestru."
"Ztratil? Jak jsi mohl někoho ztratit? To je jí pět?" Uchechtl se Louis a Liam ho spražil pohledem.
"Ne je to moje dvojče." Ozvala se Andy.
"Oh jakože jste úplně stejný?" Zeptal se Harry.
"Vzhledově stejný povahově úúúpně jiný." Odpověděla Andy.
"Ehm Andy.. Já jsem tady." Ozvala se za Andy. Ta se prudce otočila.. Stála tam Alex.
"Alex? Proboha kde jsi byla?" Zeptala se vyděšená sestra.
"Ehm…no já se zastavila abych si zavázala tkaničku no a pak jsem vás nikde neviděla." Ale když se koukla na boty došlo jí jakou blbost řekla. Na nohách měla obuté baleríny, které jak je zvykem neměli tkaničku.
"A kde ta kanička je?" Zeptal se Liam. Ostatní dostali záchvat smíchu.
"Ehm.. no.. ehm." Přemýšlela jakou lež vymyslet, ale nic ji nenapaslo. "No ale už jsem tady tak můžeme už jít zpátky k Paulovi."
"A to ani nechceš vědět kdo je kdo?" Zeptal se Liam.
"Ne ani ne.." Klidně pronesla Alex.
"No, ale my se stejně představíme." Řekl Louis. "Takže já jsem Louis. Tenhle kudrnatý je Harry, támhle to je Zayn a ten culící se blonďáček je Niall.
"Hm tak to je fakt bezva." Řekla ironicky Alex.
"A ty jsi?" Zajímal se Harry.
"Alex."
"Hmm pěkný jméno." Ozval se Zayn.
"Díky .. ehm…" Lovila v paměti jak se ten kluk jmenuje.
"Zayn." Usmál se na ni.
"Jo jasný Zayn." Zopakovala. Celou cestu se jí Zayn na něco vyptával a Harry bedlivě poslouchal její jednoslovné odpovědi.
Když došli před dům svítilo se. To znamenalo, že Paul je doma.
"No tak se mějte." Rychle odfrkla Alex a Andy pak už jen viděla jak vklouzla dovnitř. Kluci se podívali na Andy.
"Taková je vždycky, ale většinou horší od doby co…" Zarazila se. Nemohla říct Alexino tajemství. Tea teď určitě ne, vždyť ty kluky ani nezná.
"Od doby co..?" Zeptal se Harry.
"Ehm to je jedno.. Myslím, že vás neznám natolik, abych vám mohla vykládat cizí tajemství." Usmla se Andy a všechny objala. Hrála, že je všechno fajn, že se netrápí kvůli Parickovi. No vlastně díky klukům si na to za celou dobu nevzpomněla.
Alex se zabouchla v pokoji. Byla unavená a navíc ji divně pálilo místo , kde má tetování. Někdo zaklepal na dveře. Byla to Andy.
"Ehm Alex proč jsi teda odešla?" Zeptala se Andy, která se opírá o rám dveří.
"Ztratila jsem botu a byla jsem ji hledat." Plácla první blbost která ji napadla.
"Hele jestli mi to nechceš říct, tak mi to neříkej."
"Fajn nechci ti to řííct. A teď prosím jdi chci si odpočinout." Zívla si jako důkaz únavy. Andy jen kývla hlavou a odešla. Alex zabořila hlavu do polštáře a po pár minutách usnula.
Andy když přišla do svého pokoje převlékla se do pyžama a odlíčila se. Zapla počítač a na facebooku měla několik zpráv. Když rozklikla první byli všechny od Patricka. Jak moc se omlouvá a samé takové kecy. Neměla na něj náladu. Její víčka pomalu klesala a ona i s počítačem na kolenou usnula…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama